Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Puck

Puck - restauracja na moloNad zatoką Pucką, między Władysławowem i Gdynią położone jest ponad 11-to tysięczne miasto powiatowe – Puck. Historia Pucka sięga XII stulecia, a w I-szej poł. wieku XIII-tego uzyskał statut miasta. Puck przechodził z rak do rąk – rządzili nim Książęta Pomorscy, Zakon Krzyżacki, nawet król Szwedzki oraz naturalnie Polacy i Prusacy.

Nie dziwi więc że, w Pucku co i rusz obserwujemy zabytki: ryglowy szpitalik dla ubogich z XVII stulecia – obecnie Muzeum Ziemi Puckiej – kościół parafialny św. Piotra i Pawła z XIII-tego stulecia (do tego kościoła odbywa się tradycyjna pielgrzymka rybaków łodziami z Kuźnicy), zabytkowe kamienice miejskie z XVIII i XIX wieku z XIX-wiecznym ratuszem miejskim. Na dodatek, w mieście spotkać można specyficzne dla tego obszaru chaty szachulcowe.

Puck wczasy nad morzem

Puck to niewątpliwie cel wyjazdów urlopowych rzeszy Polaków. Przyciąga ich dogodna lokalizacja Pucka, piaszczyste plaże ze strzeżonymi kąpieliskami, molem spacerowym, malowniczym portem rybackim i jachtowym. Mając na uwadze położenie nad zat. Pucką – najlepszym w naszym kraju położeniem do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu – Puckie plaże pełne są barwnych latawcy i żagli. Można tu także podziwiać imponujące jachty pływające po zatoce Puckiej, a również wybrać się stąd na wycieczkę po niej.

Naturalnie w Pucku i okolicy wyznaczonych jest wiele ścieżek do turystyki rowerowej i pieszej. Urlopowicze rozważający noclegi nad morzem i wybierający Puck nie będą zawiedzeni. Oczekuje na nich bogata baza gastronomiczna: lodziarnie, kawiarnie, restauracje, smażalnie, bary i kioski z hamburgerami, kebabem i lodami. Podobnie rozmaita jest baza noclegowa. Stylowe apartamenty, ośrodki wczasowe, pensjonaty, domki letniskowe, domy wypoczynkowe jak i tanie kwatery prywatne – całość komponuje się na noclegi w Pucku.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi