Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra Promenada ŚwiatowidaJastrzębia Góra leży na wysokim urwisku, ma współczesną zabudowę, dlatego że to miejscowość o niezbyt długiej historii. W centrum, w pobliżu ulicy Królewskiej zachowały się dwie wille z lat 20 – willa Pawłowicza i Kaszuba. Na malowniczą, piaszczystą plażę (oczyszczona z kamieni, które zostały wykorzystane do umocnienia klifowego brzegu) wiedzie ul. Bałtycka, kończąca się stromymi schodkami. Istnieje też łagodniejsze dojście na plażę wiodące od ulicy Droga Rybacka.

Atrakcje w Jastrzębiej Górze.

Podążając plażą na wschód docieramy do Lisiego Jaru, malowniczego, chociaż nieco ciemnego wąwozu, – kiedyś długi na kilka kilometrów, obecnie zostało jedynie 300 metrów. Resztę zabrało morze…

Promenada Światowida jest w ciągu lata najbardziej rozrywkową częścią Jastrzębiej Góry. Na Promenadzie możemy zatańczyć, posłuchać muzyki, wybrać się do sklepu z pamiątkami, spędzić mile czas z dziećmi czy udać się do jednego z wielu miejsc zabaw. Koło Promenady jest park z fontanną i miejscami do odpoczynku. Promenada kończy się punktem widokowym oraz zejściem na plażę.

Warto odwiedzić też sąsiedni Przylądek Rozewie na wschód od Jastrzębiej Góry – na którym znajduje się najstarsza latarnia na polskim wybrzeżu – Latarnia Morska Rozewie i małe muzeum, ukazujące historię latarnictwa od starożytności do dzisiaj. Dodatkową atrakcją jest Dom Whisky (ul. Droga Rybacka 60). To tu poznamy historię produkcji whisky – pełnoletni mogą oddać się także degustacji różnych gatunków whisky. Warto też odwiedzić kościół p.w. Świętego Ignacego Loyoli. Odznacza się dwiema kondygnacjami. Organizowane są tu też liczne koncerty, w tym organowe. Aktywni turyści mogą skorzystać z wydzielonych ponad 30 kilometrów tras do nornic walking w okolicy Jastrzębiej Góry – charakteryzują się one różnym stopniem trudności.

Jastrzębia Góra noclegi

Jastrzębia Góra to w dzisiejszych czasach jedna z najczęściej odwiedzanych przez wczasowiczów miejscowości nad polskim morzem. Jastrzębia Góra noclegi to bogata baza noclegowa: ekskluzywne hotele, luksusowe apartamenty, pokoje, ośrodki wypoczynkowe i domki w Jastrzębiej Górze. Do tego z Jastrzębiej Góry w łatwy sposób możemy dostać się do innych uroczych miejscowości: Karwi, Rozewia, Dębek i Władysławowa.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi