Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Władysławowo

WładysławowoWładysławowo swą nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi Czwartemu, który w 1635 r. zdecydował aby pobudować w tej okolicy fort, tak aby odeprzeć oczekiwany atak Królestwa Szwecji.

Władysławowo jako miejscowość zaistniała w latach pięćdziesiątych XX wieku na skutek połączenia miejscowości: Wielka Wieś, Cytniewo, Poczernino, Hallerowo i portu Władysławowo. Prawa miejskie Władysławowo uzyskało w 1963 r.

Znaczną rolę w rozwoju turystyki na tych terenach odegrał gen. Haller, któremu, po ceremonii zaślubin naszego kraju z Morzem Bałtyckim w 1920 roku spodobała się ta lokalizacja. Wraz z niektórymi swoimi oficerami kupili te tereny. Z ich idei powstało kąpielisko Hallerowo, jakie miało być konkurencją dla będącego fragmentem Wolnego Miasta Gdańska Sopotu. W Hallerówce, budynku w którym gen. Haller ze swoją rodziną spędzał letni urlop, a od 1990 roku udostępniono do zwiedzania niedużą ekspozycję poświęconą Józefowi Hallerowi i jego Błękitnej Armii.

Teraźniejsze Władysławowo to wzięta miejscowość wypoczynkowa nad polskim Bałtykiem, obejmuje 5 kąpielisk morskich z piaszczystymi i szerokimi plażami. Ta miejscowość to też port rybacki oraz morski. Władysławowski port pełni też rolę przystani żeglarskiej. Poza zapleczem sanitarnym i gastronomicznym żeglarze mogą skorzystać również ze stoczni remontowej. Z portu można udać się na eskapadę po Bałtyku bądź Zatoce Puckiej jednym z wielu stateczków wycieczkowych. Istnieje podobnie szansa odbycia wyprawy z Władysławowa na Łotwę, Litwę czy Skandynawii. Wędkarzy zainteresuje prawdopodobnie fakt, że z Władysławowa urządzane są rejsy ze sposobnością wędkowania w morzu.

Kolejną atrakcją letniska jest znajdująca się na promenadzie Aleja Gwiazd Sportu. Powstała ona w 2000 roku i od tego czasu umieszczone są w promenadzie gwiazdy największych sław polskiego sportu. Swoje gwiazdy mają w tym miejscu m.in. Dariusz Michalczewski, Kazimierz Deyna, Irena Szewińska, Robert Korzeniowski, Jerzy Kulej, Jacek Wszoła, a też Michel Platini. Każdego roku, w lipcu urządzany jest tu Festiwal Sportu.

Reprezentacyjnym punktem Władysławowa jest też Dom Rybaka – siedziba urzędu gminy z charakterystyczną wieżą widokową z której warto delektować się panoramą Władysławowa oraz okolicą.

Władysławowo, zważywszy na na skutek swojego położenia nad Zatoką Pucką z płytką wodą, niedużymi falami i odpowiednimi wiatrami – to świetne wręcz miejsce do uprawiania i nauki windsurfingu. Więc w sąsiedztwie znajduje się dużo szkółek i wypożyczalni sprzętu wodniackiego.

W ofertę obfitej bazy noclegowej Władysławowa wchodzą mnogie pensjonaty, ośrodki wczasowe, domy wypoczynkowe, domki letniskowe i pokoje we Władysławowie. Pełna oferta noclegowa TUTAJ

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi