Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Bieszczady

Bieszczady to legendarne miejsce ucieczki od zgiełku cywilizacji – nie są już nieujarzmionym i niedostępnym terenem, po którym wędrowali wyłącznie robotnicy leśni, jednakże nadal spełniają marzenia o spokoju i wietrze we włosach. Są najmniej użytkowanymi i zamieszkałymi górami u nas. Zadumę wywołują znaki minionych epok: zarośnięte tereny po starych wsiach, stare bojkowskie cerkiewki oraz opuszczone po-PGR-owskie hale. To jedyny tak duży rejon w kraju, gdzie udało się przywrócić pierwotny, naturalny przyrodniczy wygląd. W żadnym innym miejscu w Polsce, człowiek nie staje tak blisko przyrody, w jej niemal pełnej, dopasowanej i bardzo namacalnej formie.

Bieszczadzkie połoniny, które są największą atrakcją przyrodniczą i turystyczną Bieszczadów, porastane są przez wiele endemicznych, chronionych roślin, m.in. fiołek dacki, pszeniec biały. Wśród dużych polskich ssaków najliczniej występuje tu niedźwiedź brunatny, jeleń karpacki, wilk, żbik. Symbolem Bieszczadzkiego Parku Narodowego stał się ryś, należy on jednak do zwierząt niepomiernie rzadkich.

Ustrzyki Dolne, Lesko i Zagórz to trzy stare miasteczka rozproszone między wzgórzami na południowy wschód od Sanoka, stanowią swego rodzaju furtę, przez którą wkracza się w polskie Bieszczady. Choć nie rzucające się w oczy, każde z nich ma atrakcyjną historię, a na odkrycie ich urody nie wystarczy krótka wizyta. Najlepszą porą roku do odwiedzenia Bieszczad jest jesień – turystów jest mniej niż latem, a las mieni się paletą przepięknych, ciepłych barw.

Jezioro Solińskie (zalew na Solinie) – największy sztuczny zbiornik Bieszczad – daje wczasowiczom wyborną rekreację – plażowanie, kąpiele, żaglówki, kajaki. Spędzając wczasy w Bieszczadach warto odwiedzić także drewnianą cerkiew św. Mikołaja w Hoszowie, która jest prawdziwym arcydziełem ciesielskiego rzemiosła.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi