Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Kuźnica

KuźnicaJeszcze w 1663 roku Kuźnica leżała na wyspie, wówczas Mierzeja Helska (Półwysep helski) była ciągiem wysepek, które z czasem złączyły się, tworząc mierzeję w kształcie kosy. Kuźnica, kiedyś najbardziej zasiedlona osada mierzei, w dzisiejszych czasach stanowi część Jastarni.

Jest to dodatkowo atrakcyjna miejscowość letniego odpoczynku, urlopowicze zaczęli tu zjeżdżać wraz z wybudowaniem linii kolejowej łączącej Władysławowo z Helem w 1922 roku. To tutaj linia kolejowa biegnie najbliżej brzegu morskiego. I trudno się dziwić, Mierzeja Helska w okolicach Kuźnicy jest najwęższa – 200 – 300 metrów szerokości. Warto, decydując się na noclegi nad morzem zastanowić się nad Kuźnicą – tuż przy plaży, niezbyt tłumnie – oto atuty Kuźnicy.

Kuźnica to także duży ośrodek rybacki. Lokalna ludność parała się rybołówstwem od wieków. I do dziś, mimo mocno rozwijającej się turystyki w Kuźnicy przechowywane są tradycje rybackie. Ocalała również tradycja czerwcowej, pielgrzymki łodziami do kościoła p.w. Św. Piotr i Pawła w Pucku. Przy Zatoce Puckiej leży port rybacki, chroniony dwoma falochronami, z basenem portowym o powierzchni 3,5 ha. Poszerzono nabrzeże, pobudowano budynek bosmanatu. Tutaj bez trudu kupić można świeżą rybkę, skorzystać z oferty wielu wędzarni i smażalni. Tutejsza plaża znajduje się od strony otwartego Bałtyku, jest szeroka, o drobnym piasku, a na plażę z Kuźnicy kierują dwa przejścia. Aby dotrzeć do plaży należy przejść przez tory kolejowe. Na plaży zaś, można zastać wielobarwne łodzie rybackie.

Wyjątkowo płytkie wody Zat. Puckiej stwarzają doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu. Atrakcją aranżowaną w Kuźnicy jest „Marsz Śledzia”. Impreza ta rozpowszechnia turystykę nad Zatoką Pucką, bezpieczny wypoczynek nad morzem a także ochronę przyrody. Marsz odbywa się mielizną zwaną Rybitwią Mielizną między Kuźnicą i Rewą. Dodatkowo, przez Kuźnicę przebiega ścieżka rowerowa.

Miejscową bazę turystyczną tworzą przeważnie pensjonaty i domy gościnne oferujące Kwatery i pokoje w Kuźnicy. Znajdziemy również pola namiotowe.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi