Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Chałupy

ChałupyZnana miejscowość urlopowa Chałupy znajduje się na Półwyspie Helskim, raptem 8 kilometrów od Władysławowa. Po raz pierwszy nazwa Chałupy pojawiła się w 1920 r., jakkolwiek sama wieś ma dłuższą historię. W 1922 r. wybudowano poprzez Chałupy linię kolejową która połączyła Hel z Władysławowem. Stopniowo, wioska rybacka zaczęła zmieniać się w wzięty kurort nadmorski.

Współczesne Chałupy to szczególnie popularny ośrodek windsurfingu oraz kitesurfingu. Chałupy, z powodu położenia nad spokojną oraz płytką Zatoką Pucką to cudowne wprost miejsce do lekcji tych sportów. Każdy kto natomiast posiada już wprawę w tych dziedzinach ma sposobność przetestować swoje siły na otwartym Morzu Bałtyckim. Funkcjonuje tutaj dużo szkółek oraz wypożyczalni sprzętu, wobec tego każdy może spróbować, być może jeden z tych sportów jest właśnie dla niego. W dodatku, rok rocznie, w Chałupach odbywają się regaty dawnych łodzi rybackich.

Chałupy to także, albo przede wszystkim, plaża oraz związane z nią kąpiele słoneczne oraz morskie. Przy ul. Bosmańskiej, w sezonie letnim działa strzeżone kąpielisko. Turystów wita piaszczysta, czysta oraz szeroka plaża, na której nie ma tłoku. Niedaleko wioski znajduje się plaża nudystów, którą w latach 80-tych szlagierem „Chałupy welcome to” rozsławił Z. Wodecki.

Jeśli frapujesz się jakie noclegi nad morzem rozważyć planując wakacje, może zaintrygują Cię noclegi w Chałupach? Baza noclegowa oraz gastronomiczna jest tutaj na tyle przeróżna, iż każdy powinien odszukać coś co będzie jemu pasować.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi