Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Ostrowo

OstrowoPomiędzy Karwią na zachodzie oraz Jastrzębią Górą na wschodzie położona jest licząca mniej więcej pięciuset mieszkających na stałe mieszkańców wieś Ostrowo. Otoczenie znajdującego się na lekkim wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), było niegdyś niejednokrotnie zalewane i tereny na wzniesieniu były wyspą – stąd też nazwa wioski (ostrów – wyspa). Mimo że do plaży jest około kilometra, to stworzone są w tej okolicy 2 strzeżone nadmorskie kąpieliska. Plaża natomiast jest wyjątkowo szeroka, piaszczysta, pozbawiona kamyków. Dodatkowego czaru dodaje jej wpływająca Czarna Woda – okoliczna rzeczka.

Ostrowo to wzorzec spokoju, niedaleko dużych ośrodków turystycznych – Władysławowo (ok 10 km), Jastrzębia Góra (ok 4 km). Z tego miejsca niedaleko również na Mierzeję Helską czy do obfitującego w atrakcje Trójmiasta. Lokalizacja ta przypadnie do gustu wielbicielom natury. Zlokalizowano tu rezerwat przyrody „Bielawskie Błota” – swoją nazwę zawdzięczają białemu puchowi wełnianek, masowo kwitnących tu rok rocznie w maju. Tutaj zatrzymują się liczne gatunki ptaków w ciągu swych wędrówek – na przykład żurawie. Zorganizowane są tu też dwa rezerwaty: Moroszka Bielawskiego Błota oraz „Woskownicy Bielawskiego Błota”. W lesie znajduje się wieża widokowa.

W miejscowości Ostrowo pielęgnuje się też tradycje kaszubskie, nazwy barów, pensjonatów noszą kaszubskie nazwy, w noc świętojańską palą się sobótkowe ognie, a w okresie Świąt Bożego Narodzenia – kaszubskich Godów – chodzą gromady wielobarwnych kaszubskich przebierańców.

Latem miejscowość odwiedza ok 2 tys. turystów. Aby zaspokoić ich potrzeby funkcjonuje tutaj mnóstwo barów, smażalni oraz punktów małej gastronomii. Z kolei noclegi w Ostrowie to różnorodna oferta: ośrodki wczasowe, pensjonaty, domki letniskowe, domy gościnne oferujące pokoje i kwatery w Ostrowie. TUTAJ znajdziesz ofertę noclegową w miejscowości Ostrowo.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi