Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Dębki

DębkiDębki to mała miejscowość nadmorska, oddalona od dużych miejscowości. Poza latem mieszka tu niespełna 200 osób, w sezonie dużo, dużo więcej. Plaża w Dębkach jest przyjazna plażowaniu – szeroka, piaszczysta, a przejścia na plażę, z powodu okalających ją niewysokich wydm, są prawie płaskie i wygodne. Ciekawostką tutejszej plaży jest możliwość korzystania z morskich a także słonecznych kąpieli bez kompletnego stroju kąpielowego, a dla wielbicieli pełnego naturyzmu wyodrębniono specjalny odcinek plaży, który znajduje się za rzeką.

Dębki oferują dużą ilość domków, kwater, pokoi, pensjonatów a nawet stylowych apartamentów (www.debki.com.pl/noclegi/wszystkie). Senne przez gros roku Dębki „żyją” w sezonie. Na ulicach pojawiają się budki, butiki, kramy z pamiątkami, fast foodami, słodyczami, otwierane są sklepy, smażalnie, restauracyjki.

Dębki to również ostoja natury. Letnisko położone jest na terenie Parku Krajobrazowego, w sąsiedztwu rzeczki Piaśnicy zlokalizowano rezerwat „Piaśnickie Łąki„. Rezerwat obejmuje niespełna sześćdziesiąt ha i mimo nazwy nie ogranicza się tylko do łąk – rosną w tym miejscu także połacie leśne z dębami, sosnami, brzozami, a w poszyciu dojrzewają: jałowiec, kruszyna, wierzba, kosaciec syberyjski, woskownica europejska, śmiałek darniowy, kozłek lekarski oraz storczyk plamisty. Na dodatek meandrująca w okolicach Dębek rzeczka to siedlisko płoci, okoni, piskorzy, sandaczy, szczupaków oraz fląder, a na dnie – małży i raków, a także sporo gatunków roślin.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi