Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Białogóra

BiałogóraBiałogóra to miejscowość wypoczynkowa położona w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, na skraju Wierzchucińskich Błot, pomiędzy Karwią a Łebą, ok 1,5 kilometra od nadmorskiej plaży. Od plaży oddziela ją pas sosnowego lasu o szerokości około 800 m, a dwa i pół kilometra w kierunku wschodnim leży zalesiona wydma, od niej miejscowość wzięła nazwę.

Z nastaniem XX wieku Białogóra zaczęła pełnić funkcję wczasowiska nadbałtyckiego proponując noclegi nad morzem. Przyczyniła się do tego niechybnie piaszczysta, szeroka, niezatłoczona plaża. W dzisiejszych czasach z miejscowości prowadzi na nią wygodna szosa wśród lasów, którą można pokonać pieszo albo skorzystać z lokalnych bryczek. Ostatni odcinek dojścia na plażę prowadzi po drewnianym chodniku. Sama plaża w wakacje jest strzeżona przez ratowników, znajduje się na niej też zjeżdżalnia wodna.

Turyści którzy uwielbiają latem pojeździć na rowerze, będą zadowoleni. Jest tu dużo szlaków i ścieżek rowerowych, którymi można udać się na eskapadę po okolicy. Rower można również wypożyczyć w tutejszej wypożyczalni.

W otoczeniu miejscowości Białogóra leżą też rezerwaty przyrody – przykładowo Rezerwat Białogóra – chroniący las bagienny oraz wydmy z borem bażynowym. To dodatkowo miejsce lęgowe żurawi, z bogactwa świata roślin można w tej okolicy spotkać: trzy typy rosiczki, wrzosiec bagienny bądź woskownicę europejską. Innym rezerwatem jest „Babnica” – to cząstka lasu bukowo – dębowego porastający stok wydmy, ze historycznym – stuczterdziesto-letnim drzewostanem.

Jeśli posiadają Państwo dzieci oraz chcą odpocząć od szumu miasta to Białogóra będzie doskonałym miejscem. Znajduje się w tym miejscu także stadnina koni, a baza turystyczna jest dobrze rozwinięta oraz dostosowana do potencjału finansowego wczasowiczów.

Będąc w Białogórze warto odwiedzić pobliskie znane miejscowości urlopowe jak Łeba – niecałe 25 km w kierunku zachodnim a przy okazji zajrzeć do Słowińskiego Parku Narodowego, w kierunku wschodnim, po pokonaniu tylko 20 – 30 kilometrów dotrą Państwo do Karwi, Jastrzębiej Góry z jej latarnią morską w Rozewiu, lub Władysławowa. A odrobinę dalej zapoczątkowuje się popularna Mierzeja Helska ze znanymi miejscowościami: Chałupy, Kuźnica, aż po sam Hel.

Więcej informacji na stronie: www.bialogora.pl

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi