Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Łeba

ŁebaGdybyśmy w krzyżówce wyczytali hasło – kultowy kurort nadmorski – Łeba aż się ciśnie na wargi. Miasto zlokalizowane jest między dwoma jeziorami Sarbsko oraz Łabsko, a brzegiem morza. W ostatnim czasie, w 2007 roku, niespełna czterotysięczna miejscowość fetowała 650-lecie nadania statutu miasta, Łeba jest także siedzibą gminy.

W kierunku zachodnim od Łeby rozpościera się Słowiński Park Narodowy ze słynnymi ruchomymi wydmami, jeziorem Gardno i Łabsko. Na wschód od miejscowości także ochrania się przyrodę – w 1976 r. został utworzony Rezerwat Przyrody z porośniętymi lasem wydmami.

W miejscowości z tak długą przeszłością bez trudu natkniemy się na zabytki – na przykład świątynię z XVII-tego stulecia zwieńczony szachulcową wieżą z XVIII wieku. Na lewym brzegu rzeki Łeba odnaleźć można szczątki murów dawniejszego, gotyckiego kościoła p.w. św. Mikołaja z XIV wieku.

Ale zabytki to nie kluczowy powód odwiedzin tłumów urlopowiczów rok rocznie. Jest nią morze oraz plaża z wieloma atrakcjami. Łeba posiada więcej niż 10 kilometrów szerokich, o jasnożółtym, sypkim piasku plaż. W sezonie letnim urządzane są tu 2 spore pilnowane kąpieliska, a długość plaż powoduje, iż każdy odnajdzie coś dla siebie – tłumne, kolorowe części, jak i prawie opuszczone, dzikie plaże. Łeba to także miejsce czynnego wypoczynku. Warto tutaj wybrać się na przechadzkę jednym z wytyczonych szlaków: południowym, spacerowym bądź północnym – prowadzą one przez malownicze obszary, zwłaszcza do Parku Słowińskiego lub dookoła okolicznych jezior. To miejsce znają też windsurferzy – organizowane są tu mistrzostwa, a na płytkim jeziorze Sarbsko funkcjonuje szkółka windsurfingowa z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Są w tej okolicy także trasy dla kajakarzy o różnym stopniu trudności, a każdych turystów zapraszają statki oferujące eskapady po jez. Łabsko i Morzu Bałtyckim.

Łeba to niewątpliwie tłumny kurort, ze wszelkimi tego następstwami. Odnajdziemy tutaj całe zatrzęsienie wszelkich obiektów gastronomicznych, restauracji, kawiarni, wielką liczbę butików pamiątkarskich i wieloraką bazę noclegową. Hotele, ośrodki wczasowe, domy gościnne, kwatery i pokoje, domki w Łebie. Jest tutaj wszystko o czym zaledwie wczasowicze pomyślą.

Więcej o Łebie, atrakcjach czekających w mieście oraz bogatą bazę noclegową w Łebie znajdziesz na stronie: www.leba.info.pl

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi