Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Rowy

RowyRowy to chyba jedna z najbardziej znanych miejscowości wczasowych w Polsce. Zlokalizowane są na mierzei jeziora Gardno, przy ujściu rzeki Łupawa. Tutaj znajduje się mały port. Lokalna plaża to największa atrakcja Rowów przyciągająca rzesze urlopowiczów każdego roku. Czysta, szeroka, rozdzielona przez rzekę na fragment wschodni i zachodni z dwoma wyznaczonymi oraz strzeżonymi kąpieliskami. Kąpielisko Rowy Zachód jest większe (400 m), jednakże węższe, początkowo piaszczyste, im dalej na zachód tym częściej pojawiają się kamienie, biegną na nie cztery wejścia. Drugie, mniejsze kąpielisko wschodnie długie na 200 metrów, względnie szersze i o 1 zejściu z miejscowości. Dalej na wschód, na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego jest plaża naturystów.

Dodatkową atrakcją wsi Rowy jest otoczenie Słowińskiego Parku Narodowego z jego sławnymi, nie tylko w Polsce, ruchomymi wydmami. Pobliże parku sprawia, iż w Rowach odnajdziemy wiele szlaków zarówno rowerowych jak i pieszych. Na Łupawie i jeziorze Gardno można pływać kajakiem – corocznie kończy się tutaj 100 km spław kajakowy Łupawą. Odwiedzając Rowy warto obejrzeć neoromański pochodzący z XIX wieku, zbudowany z polodowcowych, granitowych głazów kościół z dzwonnicą. Dawniej, na wzniesieniu cmentarnym, było dużo grobów obcokrajowców: Hiszpanów, Holendrów, Francuzów, Niemców – dowodzące bogatej, żeglarskiej historii miejscowości. Niestety nie zachowały się one do naszych czasów. W Rowach spotkamy również rybackie chaty szachulcowe z XIX wieku.

Rowy to ważny ośrodek turystyczny, z bogatą bazą gastronomiczną, sklepikami pamiątkarskimi, licznymi pensjonatami, ośrodkami wypoczynkowymi, domami wczasowymi oferującymi apartamenty, pokoje i kwatery w Rowach.

Więcej o Rowach, atrakcjach czekających w letnisku oraz bogatą bazę noclegową w Rowach znajdziesz na stronie: www.e-rowy.pl

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi