Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Wrzosowo

WrzosowoWrzosowo to wieś od której pochodzi nazwa zatoki na Zalewie Kamieńskim. Nad tą zatoką leży, prócz Wrzosowa, też leżący nad samym Bałtykiem Dziwnówek oraz Dziwnów. Wrzosowo to sielska, spokojna wieś, która jest odrobinę oddalona od morza – odległość ta wynosi 2-4 km. Jednak za sprawą drogi nr 107 i biegnącej przez miejscowość ścieżki rowerowej łatwo trafimy na piaszczysty brzeg w okolicznym Dziwnówku. Do tego, przy ścieżce rowerowej postawiono ławki, więc urlopowicze, którzy udają się nad morze szlakiem rowerem czy piechotą zdołają na nich odprężyć się.

Wrzosowo to także miejsce, gdzie spędzimy wczasy w siodle. Tutejsze gospodarstwa agroturystyczne oferują naukę jazdy konnej. Wprawni jeźdźcy mają okazję wybrania się na przejażdżkę po okolicy czy też uczestniczyć w jednym z rajdów na przykład nad Zatookę Wrzosowską. Ci, którzy niezbyt dobrze czują się na koniu mogą skorzystać z przejażdżki bryczką.

Niewątpliwy atut Wrzosowa to otoczenie zalewu – można tu oddawać się sportom wodnym – w Dziwnówku znajdują się przykładowo szkoły modnego ostatnimi czasy windsurfingu – albo wędkować. Decydując się na noclegi nad morzem warto zastanowić się nad Wrzosowem. Działa w tym miejscu sporo domów wypoczynkowych, gospodarstw agroturystycznych proponujących kwatery i pokoje, a cena powinna być niższa aniżeli w sąsiednim Dziwnówku.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi