Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Jakuszyce

JakuszyceJakuszyce, choć oddalone o parę kilometrów od centrum Szklarskiej Poręby, są jej częścią – jej najwyżej leżącą dzielnicą (886 m n.p.m.) – panuje tutaj klimat porównywalny z klimatem alpejskim na wysokości ok. 1500 m n.p.m. Przez miejscowość przepływa mała rzeczka Kamienna – dopływ Bobru. W Jakuszycach znajduje się również najwyżej położona w naszym kraju stacja kolejowa. Dawniej działało tu przejście graniczne Jakuszyce-Harrachov, dzisiaj do Harrachova można dojechać pociągiem, który kursuje trasą Jelenia Góra – Harrachov, bądź samochodem (przez Jakuszyce przebiega DK nr 3 do Czech), mając w kieszeni jedynie dowód osobisty.

Natomiast to, z czego słyną Jakuszyce, to Polana Jakuszycka i położony tu Ośrodek Narciarstwa Biegowego Jakuszyce. Panują tu perfekcyjne warunki do uprawiania tego sportu. Śnieg leży tu przez długi czas i jest go dużo. Na Polanie Jakuszyckiej mają miejsce zawody międzynarodowe: Puchar Świata w Narciarstwie Biegowym, najbardziej znana impreza biegowa w Polsce – Bieg Piastów ale także zawody o Puchar Polski czy zawody niższej rangi. Jakuszyce , od pewnego czasu, są również miejscem zmagań psich zaprzęgów.

Oprócz narciarstwa biegowego w Jakuszycach prężnie rozwija się turystyka piesza i rowerowa. Jakuszyce położone są tuż przy Przełęczy Szklarskiej – na wschodzie leżą Karkonosze, na zachodzie z kolei Góry Izerskie. Turyści mają w takim razie do wyboru dwa masywy górskie z dużą ilością szlaków turystycznych. W lecie, w Jakuszycach, odbywa się Letni Bieg Piastów , czyli górski półmaraton a także Jakuszycka Dziesiątka – bieg na dystansie 10 km.

Zapraszamy na stronę: www.jakuszyce.net.pl/noclegi – znajdziesz tu bogatą ofertę noclegów w Jakuszycach.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi