Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Dziwnów

DziwnówDziwnów to małe miasto turystyczne usytuowane na północno-zachodnim brzegu Morza Bałtyckiego, w województwie zachodniopomorskim. Najstarsze, pisane wzmianki o miejscowości pochodzą z połowy XIIIw. Dziwnów położony jest po części na wschodnich brzegach wyspy Wolin, a po trosze na Mierzei Dziwny. Części te łączy most zwodzony wybudowany na Dziwnej. Od południowej strony Dziwnów otacza Zalew Kamieński oraz Zatoka Wrzosowska, które tworzą część Dziwnej. Sama rzeka natomiast łączy Dziwnów i Zalew Szczeciński. W zachodniej części Dziwnowa znajduje się jezioro Martwa Dziwna, które jest pozostałością byłego ujścia Dziwny i wraz z przyległymi terenami stanowi użytek ekologiczny. Żyją tam liczne gatunki ptaków, zarówno wędrownych jak i gnieżdżących się na stałe.

W Dziwnowie wyznaczono piaszczyste kąpielisko długie na osiemset metrów, natomiast wzdłuż plaży, grzbietem wydm wiedzie promenada, po której można się przechadzać lub relaksować się w dającym cień sąsiedztwie roślinności porastającej wydmy. Na plażę wiodą liczne przejścia, przy których zorganizowana jest baza sanitarna. Na plaży na turystów czekają liczne atrakcje: czysty, miałki piasek, przejażdżki po morzu na bananie, wodne skutery, a dla maluchów dmuchane budowle a także zjeżdżalnia wodna.

Z uwagi na różnorodność akwenów wodnych – Morze Bałtyckie, Zalew Kamieński i rzeka – Dziwnów to bardzo dobre miejsce dla uprawiania sportów wodnych. Z tej samej przyczyny jest to wielce pociągające miejsce dla wędkarzy. Można tu złowić takie gatunki ryb jak: leszcz, okoń, szczupak, lin czy łosoś i sandacz. Dziwnów to również siedziba władz gminnych, port rybacki i morski oraz marina na ok dwadzieścia jachtów. W wakacje z nabrzeża pasażerskiego zabierają turystów stylizowane na dawne, pirackie, statki wycieczkowe w rejsy po Morzu Bałtyckim bądź po Zalewie Kamieńskim i do miasteczka Kamień Pomorski. Zrozumiałą atrakcją dla wczasowiczów biorących udział w rejsie po Morzu Bałtyckim jest czas płynięcia pod mostem zwodzonym. W sąsiedztwie portu urlopowicz bez trudności znajdzie miejsce gdzie można raczyć się świeżo złowioną rybą.

Letnicy znajdą bogatą bazę noclegową w Dziwnowie. Oferta jest naprawdę szeroka. Tak domki jak i różnego rodzaju apartamenty i pokoje w Dziwnowie są zróżnicowane pod względem standardu, ceny i lokalizacji wobec plaży.

Więcej o Dziwnowie: www.dziwnow.com.pl

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi