Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Wicie

WicieWicie – to maleńka wieś letniskowa na naszym, środkowym wybrzeżu. Wicie leżą oczywiście nad morzem, ale na południu wsi znajduje się dodatkowo jezioro Kopań. Na jeziorze dozwolone jest łowienie ryb, można, uprawiać sporty wodne – żeglarstwo, rozmaite formy mające w nazwie surfing bądź pływać kajakiem. Otoczenie jeziora to także dobre miejsce do spacerów oraz wypraw rowerowych. Tym samym, dla wczasowiczów wybierających aktywny wypoczynek, a jednocześnie ceniących sobie ciszę i spokój, Wicie to znakomite położenie na wakacje lub urlop. Teren wsi Wicie i otoczenia to fragment Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – chronionego obszaru.

Brzeg morza w Wiciu jest przeważnie piaszczysty, czasem z drobnymi kamieniami, dodatkowo jest on całkiem odludny. Od wsi oddziela ją pasmo wydm porośnięte standardową wydmową roślinnością – lasem z przewagą sosny, znajdziemy także mikołajka nadmorskiego i sosnę czarną.

Choć miejscowość jest niewielka i nie ma w niej dużo barów, sklepów, budek z lodami i hamburgerami i wielu morskich atrakcji, to nie brak ich w sąsiednich miejscowościach: Jarosławiec (około 6 km) i Darłówko, Darłowo (około 10 km). Noclegi w Wiciu to głównie domki letniskowe, z infrastrukturą dla naszych milusińskich, jednakże dla ceniących sobie wygodę przybywa propozycji oferujących apartamenty w Wiciu –> www.wicie.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi