Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Kopań

KopańKopań to mała wioska nadmorska, umiejscowiona około 3 km w kierunku wschodnim od Darłowa, na morenowym nasypie – od którego pochodzi słowiańska nazwa osady oznaczająca wzniesienie. Z osady roztacza się ładny widok na Bałtyk a także okolicę. Kopań dawniej był osadą typowo rolną, obecnie prężnie rozwija się w nim turystyka – budowane są tu pensjonaty, domki letniskowe, domy wczasowe oraz inne obiekty wypoczynkowe.

Miejscowość letniskowa jest trochę oddalona od brzegu Bałtyku – w prostej linii do piaszczystego brzegu jest ok. 1,5 kilometra. Aczkolwiek odcinek ten można komfortowo przejechać na rowerze czy też przejść pieszo – spokój, cisza, śliczna, bogata natura a także świeże powietrze sprawiają, że taki dwudziestominutowy spacer jest dużą przyjemnością, przede wszystkim że zwieńczeniem jest wygodne, szerokie i piaszczyste zejście na piękną plażę. Plaża w tej miejscowości nie jest zbyt szeroka, ale piaszczysta, czysta a także niezatłoczona, nawet w sezonie urlopowym! Otaczające ją niewysokie wydmy porastające lasem świerkowym, który aromatyzuje miejscowe powietrze pięknym zapachem.

Ciekawostką Kopania jest też inny obszar wodny – duże jezioro przymorskie o takiej samej nazwie jak miejscowość. Umiejscowione jest ono bliżej Kopania niż brzeg morza – w przybliżeniu 0,5-1 km w kierunku wschodnim od wsi. Jezioro ulubili sobie specjalnie wędkarze (w jego wodach żyje niemało gatunków ryb) i entuzjaści sportów wodnych. W sezonie letnim pływa po nim co niemiara żaglówek, kajaków oraz innych jednostek pływających. Z uwagi na sąsiedztwo Morza Bałtyckiego, pogoda na jeziorze jest nieomalże stale taka jak na Bałtyku – tym samym ciągły wiatr i fala, które niesłychanie pasują windsurferom. Również ich można nieraz dojrzeć na jeziorze.

Cechą główną Kopania jest dominująca w tym miejscu cisza i spokój – wcale nie przypomina on hucznych kurortów nadmorskich. Entuzjaści wakacyjnych atrakcji mogą za to spotkać je w okolicznym Darłowie. Na stronie: www.kopan.com.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz ofertę noclegów w Kopaniu.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi