Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Cisowo

CisowoW pewnej odległości od brzegu morskiego (ok 2 km), obok jez. Kopań i Darłowa, na pagórku położona jest miejscowość Cisowo. Przez kilka wieków Cisowo było wsią rolniczą. Współcześnie Cisowo to też miejscowość wypoczynkowa, nastawiona głównie na agroturystykę.

Cisowo słynie z zlokalizowanej w wiosce elektrowni wiatrowej. Ze względu na ukształtowanie terenu i panujące w tej okolicy warunki atmosferyczne funkcjonuje tutaj jeden z największych w naszym kraju zespół wiatraków. Jeden ze szlaków wycieczkowych rozpoczynający się w Darłowie, przebiegający poprzez Cisowo, a kończący się nad jeziorem Kopań jest określany Szlakiem Wiatraków. Kolejny, dużo dłuższy (powyżej 100 kilometrów), to Szlak Zabytków Średniowiecza – przechodzi przez okoliczne miejscowości (Darłowo, Stary Jarosław, Dąbki, Słowino). Wzdłuż jego trasy zobaczymy pochodzące ze średniowiecza zabytki: zamki, kościoły, grodziska i dawne chałupy wiejskie. Na jego szlaku jest również cisowski, pobudowany z cegły, pochodzący z XIV stulecia gotycki kościół.

Żeby dostać się do plaży, trzeba pokonać około 2 kilometry lądu. Lecz Cisowo oferuje również pobliże jeziora, na którym można uprawiać sporty wodne a także łowić ryby na wędkę. Po okolicy można spacerować albo zwiedzać sąsiedztwo na rowerze.

Gdyby więc, ktoś szukał cichego miejsca do wypoczynku, z dala od miejskiego zgiełku i hałasu, a jednocześnie chce mieć zaplecze w postaci dużego ośrodka wakacyjnego z typowymi letnimi atrakcjami (Darłowo, Darłówko), to Cisowo będzie wyśmienitym wyborem. Nie ma tutaj hoteli, albowiem noclegi w Cisowie to zasadniczo agroturystyka i domki nad morzem.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi