Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Rusinowo

Rusinowo z lotu ptakaRusinowo to stara nadmorska wieś (powstała prawdopodobnie w XIII-tym stuleciu). W starszej części wsi stoi neogotycki kościół. Rusinowo zostało założone w lekkim oddaleniu od brzegu, dzisiaj wioska „zbliża się” do morza (ulice: Letniskowa, Bursztynowa, Wczasowa czy Sosnowa). Wioska położona jest między miejscowościami Jarosławiec oraz Wicie, około 13 km od Darłowa oraz 23 od Ustki.

Rusinowo nie leży tuż nad brzegiem morza – od miejscowości oddziela go pas (szeroki na ok 1 km) lasu. Z centrum Rusinowa na plażę jest około 2 km, ale z okolic ulic: Letniskowej, Wczasowej – na plażę jest już jedynie 800 m. Jeśli nie lubisz tłoku na plaży – plaża w Rusinowie bez wątpienia spodoba Ci się. Plaża jest szeroka (szersza niż w sąsiednim Jarosławcu), piaszczysta, bez kamieni. Jeżeli na plażę chcemy wybrać się autem, można zostawić go w sąsiedztwie plaży, na parkingu po byłym drogowym odcinku lotniskowym.

Rusinowo to normalne, nieduże letnisko – ożywa w sezonie letnim. W bazie noclegowej lwią część propozycji stanowią domki letniskowe, pokoje gościnne, kwatery prywatne lub gospodarstwa agroturystyczne. Pod adresem: www.jaroslawiec.com.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz, poza ofertami noclegów w Jarosławcu, także ofertę noclegów w Rusinowie.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi