Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Jarosławiec

JarosławiecNa środkowym, klifowym wybrzeżu Bałtyku, między lasami, w sąsiedztwie dwóch jezior Kopań i Wicko zlokalizowana jest turystyczna wioska Jarosławiec. W otaczających Jarosławiec lasach znajdziemy nie wyłącznie pospolicie występującą sosnę, ale także modrzew, sosnę czarną, daglezję.

Swoisty krajobraz: wydmy, zatorfione równiny a także jezioro Wicko chronione są przez stworzenie w tej okolicy „Pasa Pobrzeża na zachód od Ustki” – Obszaru Chronionego Krajobrazu. Najatrakcyjniejsze obiekty to zbiorowiska wydm białej oraz szarej z trawami piaskownicą oraz wydmurzycą, rosną tutaj w szczególności storczyk kruszczyk, mikołajek nadmorski, las dębowo-brzozowy, bór bażynowy.

Turyści rozpoczęli zjeżdżać do Jarosławca pod koniec XIX wieku. Szczególną ciekawostką była wówczas rozległa aż na kilometr, o drobnym piasku plaża, na nieszczęście z biegiem lat Bałtyk zabierał piaszczysty brzeg. Rozpoczęto zabezpieczać plażę budując opaskę, minusem było to, iż Bałtyk wyrzucał na brzeg kamienie. W 2009 r. przeprowadzono prace mające na celu odtworzenie plaży, przeniesiono z morza duże ilości piachu oraz rozrzucono go na plaży. W tym momencie plaża jest piaszczysta, szeroka a także gotowa na podjęcie jeszcze większej liczby plażowiczów.

Następną atrakcją Jarosławca jest pamiętająca dziewiętnasty wiek latarnia morska. Pierwotny budynek latarni okazał się zbyt niski, przeznaczono go dla latarników a nieopodal postawiono wysoką na 33 m okrągłą, ceglaną wieżę. Obecnie latarnię można zwiedzać, na jej szczyt wiodą zrobione z drewna, kręte schody.

W Jarosławcu działa różnorodna baza noclegowa, funkcjonuje w tym miejscu dużo ośrodków wczasowych, domów wypoczynkowych, pensjonatów dysponujących pokojami oraz kwaterami, a również pól kempingowych –> www.jaroslawiec.com.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi