Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Sianożęty

Sianożęty

Niedaleko Kołobrzegu (mniej więcej 10 km w kierunku wschodnim), obok Ustronia Morskiego (ok 1 km) położone są Sianożęty – niewielka miejscowość wakacyjna. Położenie nad Zatoką Pomorską, w rejonie, gdzie nierzadko występują sztormy i wieją ostre wiatry od morza, skutkuje tym iż atmosfera w okolicy Kołobrzegu przesycona jest jodem.

Badania potwierdzają, że w tym rejonie jego stężenie jest największe, a jod ma lecznicze cechy – jego niedosyt natomiast powoduje schorzenia tarczycy.
Sianożęty mają niezmiernie dobre położenie nie tylko jeżeli chodzi o pobliże Kołobrzegu , ale także bliskość plaży. Od głównej ulicy wioski plażę oddziela raptem 400 metrów lądu, a część ośrodków wczasowych znajduje się jeszcze bliżej. Z miejscowości na plażę prowadzą 3, ostatnio wyremontowane, oznaczone wejścia. W pobliskim Ustroniu jest też molo. Plaża w Sianożętach jest dosyć szeroka i piaszczysta.
Sianożęty posiadają również inne atrakcje niż tylko plaża. W pobliskiej miejscowości Bagicz jest lotnisko budowane od 1935 roku dla lotnictwa niemieckiego, a po wojnie zajmowała je Armia Czerwona. Od 2012 r. funkcjonuje tam turystyczne lotnisko, ma ono obsługiwać ruch czarterowy i turystyczny samolotów zabierających do 20 pasażerów. Można stąd przelecieć się motolotnią albo samolotem i podziwiać widoki z lotu ptaka.
Kolejną atrakcją jest okoliczna stadnina koni, albo kursująca pomiędzy Sianożętami oraz Ustroniem Morskim kolejka drogowa. Gdy wspominamy o wycieczkach, to będąc w Sianożętach warto wybrać się na oglądanie Kołobrzegu, można wypłynąć stąd w krótki rejs po Bałtyku. Można też rozważyć wycieczkę promem odchodzącym na Bornholm oraz spędzić tam dzień albo dwa.
Sianożęty nie są tak gwarne jak Ustronie Morskie lub Kołobrzeg, stąd też jest to wspaniałe miejsce na urlop z dziećmi. Tak baza gastronomiczna oraz noclegowa (www.sianozety.pl/noclegi/wszystkie) jest bogata i powinna spełnić wymagania większości, nawet wymagających urlopowiczów, przy tym jest z pewnością ekonomiczniejsza aniżeli w oddalonym zaledwie o 10 kilometrów Kołobrzegu.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi