Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Rogowo

RogowoMiędzy Mrzeżynem na zachodzie a Dźwirzynem na wschodzie, blisko Kołobrzegu (około 15 km), nad brzegiem Morza Bałtyckiego leży niewielka wioska letniskowa – Rogowo. Osada położona jest również nieopodal jeziora Resko.
Dzieje osady sięgają XV w. Wówczas to kołobrzescy mieszczanie zatarasowali port w Regoujściu, zatapiając w jego wejściu statki z kamieniami.

Zbudowano nowy port w sąsiednim Mrzeżynie tworząc nowe ujście rzeki Rega, a ludzie zaczęli zasiedlać okolice teraźniejszej miejscowości Rogowo. Przed wybuchem II Wojny Światowej działał tu garnizon przeciwlotniczy, a na jeziorze Resko baza dla wodnosamolotów. Do końca XX w. istniała tutaj jednostka wojskowa Wojska Polskiego.
Z głównej ulicy miejscowości Rogowo, łączącej Dźwirzyno z Mrzeżynem nad morski brzeg jest raptem 200 – 300 metrów. Miejscowa plaża jest szeroka i piaszczysta. Mało tego, nie ma tutaj dużych tłumów urlopowiczów, nawet w szczycie sezonu. W sąsiednim jeziorze można łowić ryby na wędkę albo uprawiać sporty wodne (żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing). Na rzece Rega zaś, urządzane są spływy kajakowe.
Tak to już bywa iż, wczasowiska w większości przypadków, proponują wypoczynek nastawiony na określoną grupę turystów. Rogowo wybiorą raczej turyści ceniący ciszę, rodziny z dziećmi oraz seniorzy. Nie ma tutaj renomowanych klubów, dyskotek, za to sąsiedztwo lasów i jeziora inspirujące do spacerów a także wycieczek rowerowych. Działa tutaj dosyć duży Wojskowy Dom Wypoczynkowy (nie jedynie dla żołnierzy), niemniej jednak poza nim, noclegi w Rogowie to przede wszystkim pensjonaty, domki nad morzem, domki campingowe, domy wypoczynkowe proponujące pokoje i kwatery, a również pola namiotowe.

Na podstawie serwisu turystycznego Rogowa: http://www.rogowo.com.pl

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi