Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Rewal

RewalRewal to siedziba nadmorskiej gminy w Zachodniopomorskiem, dodatkowo to jedno z najbardziej znanych polskich urlopowisk. Najwcześniejsze wzmianki o miejscowości pochodzą z końca czternastego wieku kiedy istniała tutaj oberża.

Najwcześniejsi wypoczywający pokazali się w miejscowości już w latach 30-tych XIX-tego. w. a już w 1914 roku w Rewalu rezydowało już powyżej 2 tys. wczasowiczów, przeważnie berlińczyków oraz okolic. Miejscowość usytuowana jest na wysokiej skarpie, a zasadnicze wejście na piaszczystą plażę kieruje oddanymi do użytku w 2009 r. schodami z punktem widokowym – popularnym wśród turystów miejscem, w szczególności odwiedzanym w czasie zachodu słońca. Na plaży ciekawostkę budzi również przystań rybacka razem z łodziami rybackimi, na tle których turyści ogromnie często się fotografują. Obok przystani rybackiej znajduje się Pomnik Rybaka i Aleja Zakochanych z ławeczką Romea i Julii.

Poprzez Rewal przebiega także sprawna cały czas, zabytkowa Rewalska Kolej Wąskotorowa, w wakacyjne weekendy można udać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w lokomotywę parową z 1952 roku, na eskapadę do okolicznych letnisk. Rewal stawia podobnie duży nacisk na czynny odpoczynek. Rewal Bike System to platforma wypożyczania rowerów, funkcjonująca w miejscowościach gminy, popierająca ekologiczny sposób przemieszczania się i odwiedzania ościennej okolicy. Jasną mocną stroną tej wypożyczalni jest fakt, że pojazdy można wynająć w jednej z miejscowości a oddać w całkiem innej. Oprócz tego, za przewożenie pojazdu z Rewal Bike System nie nakłada opłat Rewalska Kolej.

Rewal to tłumny kurort z mnogością kawiarń, sklepików z pamiątkami, miejsc rozrywki, z wesołym miasteczkiem oraz dorożkami. To także lokalne centrum kulturalne, szczególnie latem. Z miejscowego amfiteatru pobrzmiewa muzyka bez mała przez cały sezon – odbywa się tutaj 30 – 50 imprez artystycznych. Koncertowali w tym miejscu np Bajm, Golec uOrkiestra, Kayah, Trubadurzy, a The Animals lub Goran Bregović. Miejscowość zaprasza dodatkowo na koncerty gwiazd kabaretu – występowali w tym miejscu Jerzy Kryszak, Rak, OTTO, Koń Polski.

Noclegi w Rewalu to obfita propozycja dopasowana do potencjału ekonomicznego i preferencji wczasowiczów. Znajdziemy tutaj ośrodki wczasowe, domy gościnne i wypoczynkowe, pokoje i kwatery, domki nad morzem oraz pola namiotowe oraz kempingi.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi