Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Pobierowo

PobierowoPobierowo swoją turystyczną karierę zapoczątkowało w początkach XX w. kiedy rozpoczęto sprzedaż działek leśnych pod budowę domów letniskowych. Do wybuchu drugiej Wojny Światowej wybudowano na tych terenach około tysiąc domków. Było tu jedno z najpopularniejszych miejsc sezonowego odpoczynku mieszkańców Berlina. Stworzono nawet sieć połączeń autokarowych z Berlinem.

Pobierowo to nie wyłącznie piękna, ale nade wszystko zadbana plaża. Sceptyków niech przekona o tym certyfikat Błękitna Flaga, który przyznaje się jedynie tym kąpieliskom, które spełniają surowe normy czystości środowiska, gospodarki ściekowej, i terenów sąsiadujących z kąpieliskiem. Pobierowo było jedną z pierwszych miejscowości nadmorskich, które otrzymały to wyróżnienie. Ażeby dojść na plażę, należy przespacerować się rosnącym prawie wszędzie lasem. Centralne przejście prowadzące na plażę nie jest strome i pokonanie go nie powinno stanowić problemu dla żadnego plażowicza. Jedną z lubianych atrakcji, wspieraną przez regionalne władze, jest Akademia Słońca. To przedsięwzięcie pokazujące, iż plaża to nie tylko opalanie się i kąpiele morskie. Zajęcia sportowe i/lub rekreacyjne przystosowane są dla ludzi w różnych grupach wiekowych. Dla potrzeb Akademii Słońca wyodrębniono kawałek plaży, na którym rozlokowano miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych oraz boiska. Na specjalnie postawionej platformie, całodziennie, pod opieką instruktora można tańczyć, ćwiczyć a nawet medytować. Na dodatek Pobierowo położone jest praktycznie wśród sosnowych lasów zapewniając zdrowy mikroklimat.

Ciche i statyczne poza sezonem letnim Pobierowo, wraz rozpoczęciem wakacji zmienia się w przebojowy kurort. Wtenczas, by spełnić wymagania przyjeżdżających tu tłumnie letników, w miejscowości z dnia na dzień pojawiają się stoiska pamiątkarskie, sklepy, bary i rodzinne centra rozrywki; a zamknięte poza sezonem letnim restauracje i kawiarnie zaczynają „sezon”. Podobnie baza noclegów, na którą składają się rozmaitego typu ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty oraz domy wypoczynkowe, na ogół jest dostępna w sezonie późnowiosennym i letnim, acz z roku na rok przybywa też obiektów całorocznych, proponujących noclegi w Pobierowie przez cały rok.

Więcej o Pobierowie, jego atrakcjach i najbliższej okolicy znajdziesz pod adresem: www.pobierowo.info.pl

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi