Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Grzybowo

Grzybowo

Grzybowo to przymorska wioska leżąca wzdłuż drogi łączącej Kołobrzeg z Mrzeżynem. Do Kołobrzegu – jego centrum – jest ledwie 5 km. Grzybowo leży w bezpośrednim otoczeniu Bałtyku – nad Zat. Grzybowską, na obniżeniu zwanym depresją grzybowską.

Uformowały się tutaj rozległe torfowiska – jakie kiedyś używane były jako źródło opału, a później jako źródło substancji czynnych dla kołobrzeskiego uzdrowiska.
Chociaż Grzybowo leży nad otwartym morzem, to tworzy ono tu wcięcie długie na ok 7 km i szerokie na 800 m. Takie położenie sprawia, że woda Bałtyku ma w tej okolicy wyższą temperaturę aniżeli na kołobrzeskich kąpieliskach.
Na grzybowską plażę wiedzie 5 oznakowanych wejść, latem czynne są tu 4 strzeżone plaże, każde długie na 100 metrów. Plaże są dosyć szerokie (30-50 m), o wyjątkowo jasnym piasku – to zasługa cyrkonu i kryształów kwarcu obficie tu występujących. W czasie jesiennych a także wiosennych sztormów morze odkłada nowe, czyste warstwy piasku oraz przepłukuje ten, który już tam się znajdował. Dlatego też, tutejsze plaże są aż tak czyste. Między Dźwirzynem i miejscowością Grzybowo znajduje się fragment plaży, jaki od dwudziestu lat zajmują nudyści.
Windsurfing i kitesurfing to sporty bardzo popularne w ostatnim czasie, nie dziwi więc, iż spotkamy wielbicieli tych sportów również w Grzybowie. O ile ktoś dopiero chciałby spróbować swoich sił w tych dyscyplinach, powinien udać się do sąsiadującego Dźwirzyna (ok 5 kilometrów), do jednej ze szkół, które uczą podstaw tych sportów na spokojnym jeziorze Resko.
W Grzybowie odnajdziemy także dużo lasów – nie jedynie sosnowych, rosną tutaj dęby, brzozy, jarzęby, a poszycie porastają: pnącze wiciokrzew pomorski, paprocie (rzadki długosz królewski) czy kruszczyk rdzawoczerwony.
Grzybowo to również odpowiednie miejsce na wycieczki piesze jak i rowerowe. Pieszo można wybrać się przykładowo plażą do Kołobrzegu – a w tym miejscu czeka na nas dużo nadmorskich atrakcji charakterystycznych dla dużych kurortów. W Kołobrzegu znajdziemy także dużo zabytków, muzeów, a także teatrów czy kin.
W Grzybowie funkcjonuje bogata baza tak gastronomiczna jak i turystyczna. Różnorodną ofertę prezentującą noclegi w Grzybowie odnajdziesz tutaj: www.grzybowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi