Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Unieście

Unieście

Unieście – letniskowa miejscowość przymorska, administracyjnie samodzielna, ale niemniej jednak rozważana na ogół z Mielnem jako całość. Jest to rezultatem tego, iż oba letniska leżą koło siebie, a przez ich centra prowadzi jedna droga, na całej jej długości zaś, pobudowano liczne obiekty małej gastronomi, obiekty noclegowe, sklepy, centra rozrywki itd. Granica pomiędzy miejscowościami uległa rozmyciu.

Letnisko jest nadzwyczaj atrakcyjnie położone – od północy sąsiaduje z morzem, za to od płd – z dużym jez. Jamno. Nadmorska plaża w letnisku jest szeroka (30 do 45 m), na ogół piaszczysta, z wyznaczonym 100-metrowym, wakacyjnym kąpieliskiem. Przy brzegu, w morzu pobudowano kiedyś wykonane z drewna falochrony, na których przeważnie siedzą ptaki, a czasami balansują także turyści pozujący do pamiątkowych fotografii. W sąsiedztwie plaży znajduje się wiele punktów gastronomicznych, smażalni ryb, budek z lodami, goframi, barów.
W letnisku tym w latach dziewięćdziesiątych XX wieku pobudowano nadmorską przystań rybacką, zaopatrzoną w dalbę wyciągową. W otoczeniu przystani, na plaży stacjonują kutry.
Odwiedzający Unieście, którzy nie lubią tłoku na nadbałtyckiej plaży i wolą wypoczywać nad jeziorem, mogą kroki swe skierować nad jez. Jamno. Na jego brzegach postawiono liczne pirsy, z uwagi na uprawiane w tym zbiorniku sporty wodne. Na akwenie można żeglować, pływać na łodziach, kajakach, rowerach wodnych itd. Tuż przy długim molo przystani Klubu Morskiego Tramp zlokalizowana jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, stamtąd również, w sezonie, zabierani są turyści na wycieczki po jeziorze statkiem wycieczkowym.
Unieście razem z Mielnem to spory kurort morski, który – z racji licznych dyskotek, klubów, rozrywek – upodobali sobie zwłaszcza ludzie lubiący zabawę, taniec, muzykę i tzw. „nocne życie”.
Latem miejscowość może pomieścić naprawdę wielu wczasowiczów, ponieważ baza noclegowa jest tutaj bardzo bogata i zróżnicowana. W Unieściu i Mielnie można odnaleźć właściwie każdą odmianę noclegu – o różnym komforcie, standardzie i w różnej cenie. Pełna i różnorodna oferta prezentująca noclegi w Mielnie i Unieściu dostępna jest na stronie: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi