Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Sarbinowo

Sarbinowo

Rozpościerająca się wzdłuż ulicy Nadmorskiej, paralelnie do Bałtyku wieś Sarbinowo, to niechybnie najładniejsza miejscowość gminy Mielno. Obecne Sarbinowo położone jest niedaleko brzegu Bałtyku, jednak nie zawsze tak było.

Dawniej, letnisko leżało ok półtora km od brzegu, lecz morze wymywało brzeg i by chronić Sarbinowo na początku XX wieku zbudowano mur długi na kilometr. Jak się bezproblemowo można przekonać mur wytrzymał i wciąż możemy odwiedzać Sarbinowo.
Do naszych czasów ocalał największy zabytek letniska – neogotycki kościół z 1856 roku. Rok rocznie, latem – 15 sierpnia aranżowany jest tutaj festyn podczas odpustu – przyciąga on tłumy odwiedzających. W kościele znajdują się też pamiętające XIX wiek organy, z wykorzystaniem których świątynia staje się miejscem wielu występów chórów, śpiewaków operowych, znanych muzyków. Pomijając świątynię w letnisku natknąć się można na dawne, z XIX stulecia chaty rybackie a także pensjonaty z początku wieku XX.
W letnisku, na skutek jego lokalizacji, odnajdziemy w rzeczy samej piaszczystą i czystą plażę – idealne miejsce do kąpieli słonecznych i morskich. W wakacje na plaży funkcjonują bary, a nasi milusińscy odnajdą dla siebie wiele atrakcji.
Ukochaną przez dzieci atrakcją letniska jest malutkie zoo, umiejscowione w okolicy głównego skrzyżowania Będzino – Sarbinowo. Na rozległym, ogrodzonym, zielonym terenie bez trudu spotkać można pawie, bażanty, kury, świnki wietnamskie lub kozy miniaturki. Wielbicieli hippiki zaprasza z kolei ościenna, mała stadnina.
Z Sarbinowa można udać się w kierunku wschodnim na wycieczkę do okolicznego Mielna przez Mielenko, Chłopy – to raptem siedem kilometrów, a w kierunku zachodnim do latarni w Gąskach (ok pięć km).Jeśli zainteresowało Państwa Sarbinowo proszę zajrzeć na stronę: www.sarbinowo.com.pl/noclegi/wszystkie prezentującą noclegi w Sarbinowie.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi