Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie molo

Ustronie Morskie to miejscowość letniego wypoczynku położona w Zachodniopomorskiem, mniej więcej 12 kilometrów na wschód od Kołobrzegu. To również siedziba gminy, a przez miejscowość biegnie droga krajowa numer 11. Wioskę na stałe zamieszkuje nieznacznie więcej niż dwa tys. mieszkańców.

Ustronie Morskie stawia na odpoczynek rodzinny oraz aktywny. Nie jest tutaj gwarnie jak w dużych kurortach nadmorskich takich jak Międzyzdroje, Łeba czy Mielno. Poprzez miejscowość przebiegają szlaki tak piesze jak i rowerowe. Na przykład jedna trasa wiedzie do niesłychanie starych dębów w Polsce – ponad 800-letniego Bolesława i ponad 650- letniego Warcisława. Ten pierwszy na wysokości 1,3 m ma obwód prawie 7 metrów, natomiast średnica korony to aż 18 metrów.
Ustronie Morskie, to letnisko – a jeżeli letnisko – to właśnie plaża! Miejscowa plaża to naturalnie masa piasku, chronione kąpielisko i uroczy klif. Co więcej w morze wychodzi długie na sto metrów molo. Kolejną atrakcję na plaży stanowi przystań rybacka a także stojące na niej barwne kutry. Dzięki temu w Ustroniu Morskim można skosztować świeżej ryby z pobliskich smażalni i wędzarni. Na brzeg morski z Ustronia letników kierują trzy zejścia z ulic Okrzei, Kościuszki i otoczenia bazy rybackiej. Dużą ilość wczasowiczów ucieszy pewnie fakt, iż z zasadniczej ul. Wojska Polskiego do plaży jest zaledwie 300 m.
W ościennej miejscowości Bagicz (cztery kilometry na zachód) znajduje się lotnisko, dawniej niemieckie, następnie radzieckie, a od 2012 r. turystyczne. Obsługuje ono ruch turystyczny i czarterowy małych (do 20 pasażerów) samolotów. Można tu skorzystać z lotu nad okolicą samolotem czy motolotnią.Jeżeli, z kolei ktoś tęskni za zabytkami – odszuka je w sąsiednim Kołobrzegu. Stamtąd jest możliwość wypłynięcia w krótki rejs po Bałtyku lub nawet wybrać się w rejs na Bornholm .
Mimo, iż nie jest to gwarny kurort, to odszukamy tutaj ośrodki wypoczynkowe, domy wypoczynkowe, pensjonaty, pokoje oraz kwatery zapewniające noclegi w Ustroniu Morskim, po które zapraszamy na stronę: www.ustronie.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi