Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Mielenko

Mielenko

Mielenko to nieduża wioseczka przymorska polskiego pobrzeża nadbałtyckiego, zlokalizowana w sąsiedztwie (2 kilometry) modnego letniska – Mielna. Mielenko bardzo różni się od swego popularnego oraz gwarnego w sezonie wakacyjnym sąsiada.

Włada tu spokój i cisza, dlatego jest to wyśmienita lokalizacja dla umęczonych wrzaskiem i metropolitarnym zamętem. Zobaczymy tutaj urokliwe widoki – na przykład wysadzana wiekowymi lipami droga prowadząca do znanej miejscowości letniego wypoczynku –  Mielno, czy sporadycznie napotykane w Polsce, porośnięte wymagającymi czystego środowiska porostami, drzewa leszczyny tureckiej tuż przy drodze do Chłopów. Natomiast w razie nabrania chętki na morskie muzykę, dyskoteki, puby, atrakcje oraz kolorowe stragany, warto udać się do Mielna chociażby na piechotę – zajmie to z grubsza 20 min. Żeby dotrzeć do Mielna trzeba skierować w kierunku wschodnim, tymczasem zachodnim sąsiadem Mielenka, oddalonym o 3km, jest zajmująca wieś Chłopy, zapisana w całości do katalogu zabytków.
Plaża w Mielenku jest raczej szeroka, piaszczysta, o drobnym piasku (z małą domieszką kamyczków, które w nieznacznie większej porcji są na falochrony, na których nagminnie wypoczywają ptaki morskie.
W zestawieniu z tłumnymi kurortami dominuje tu cisza, jednakże nie oznacza to, że jest w tym miejscu pusto i niczego nie ma. W Mielenku są bary a także innego rodzaju punkty gastronomiczne, różnorodne stragany i baza noclegowa, na którą głównie tworzą domy gościnne oraz domki i przyczepy campingowe. Atrakcyjną ofertę przedstawiającą noclegi w Mielnie, Mielenku odnajdziesz pod adresem: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi