Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Mielno

Mielno

Mielno to prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych przez naszych rodaków kurortów morskich na zachodnim pobrzeżu Morza Bałtyckiego. Nadzwyczaj ciekawe umiejscowienie w sąsiedztwie morza i rozległego jez. Jamno – to niewątpliwa wartość Mielna. Letnisko to jest także siedzibą urzędu gminy.

Najcenniejszym plusem tej miejscowości wypoczynkowej jest morze. Morze Bałtyckie jest samoistnym zasobem jodu – pierwiastek ten wspiera utrzymanie w zdrowiu paznokci, włosów, skóry i zębów, jego brak natomiast, kończy się niedoczynnością tarczycy. Niestety najwięcej tego mikroelementu znajduje się powietrze w okresie jesiennych i wiosennych sztormów.
Jednak Mielno dla większości wczasowiczów to głównie rozległa i chroniona plaża. Jest ona piaszczysta, ale miejscami leżą na niej mniejsze, barwne kamyki. Na plaży urlopowicze niezmiernie często spotkać mogą łodzie rybackie miejscowych rybaków, dla dzieci atrakcją będzie zjeżdżalnia i konstrukcje dmuchane . Z brzegu w w kierunku morza „wychodzą” drewniane falochrony – miejsce odpoczynku ptaków.
Mielno to pełen ludzi kurort – z okolicznym Uniesciem łączy je deptak wzdłuż którego umiejscowiona jest ogromna liczba kafejek, barów, smażalni, budek z lodami, goframi a także kramów z pamiątkami i centrów rozrywki. Wieczorem Mielno pobrzmiewa dźwiękami licznych dyskotek.
Bliskość jeziora Jamno – jednego z większych w kraju – z spokojnymi, płytkimi wodami skutkuje tym że licznie odwiedzają je fanatycy sportów wodnych: widsurferzy, kitesurferzy, kajakarze, żeglarze. Miejsce to równie chętnie odwiedzają wędkarze – mogą oni wykupić pozwolenie na łowienie ryb w Gospodarstwie Rybackim i czerpać z obfitych w płoć, sieję, okonia, sandacza,szczupaka, leszcza, czy węgorza wód. Jezioro to dodatkowo miejsce bytowania dużej ilości gatunków ptactwa wodnego – natknąć się można na czaple siwe, perkozy, łabędzie i różne gatunki dzikich kaczek.
Miłośnicy historii też odnajdą coś co ich zainteresuje – kościół p.w. Przemienienia Pańskiego z XV wieku z basztą z piętnastego wieku i barokową, obficie zdobioną kazalnicą z 18. stulecia. Na ul. Kościelnej znajduje się zespół folwarczny z pocz. 20. w. Na dodatek w Mielnie są też dwa bunkry i zabytkowa pochodząca z XIX wieku drewniana willa z okrągłą wieżyczką i tarasem widokowym.
Pod adresem: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie odnajdziesz noclegi w Mielnie – od pól namiotowych, przez domy gościnne, domy i ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty po komfortowe hotele.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi