Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Międzyzdroje

MiędzyzdrojeNie ma chyba Polaka, który nie kojarzyłby nazwy Międzyzdroje. Ale dlaczego miałoby to dziwić – Międzyzdroje to popularny, leżący na wyspie Wolin, morski kurort. Na pewno rozsławiła je Promenada Gwiazd – niewielki chodnik w sąsiedztwie hotelu Amber Baltic, w który co roku wmurowywane są ślady dłoni sławnych ludzi teatru, filmu i sztuki. Swe dłonie „odcisnęli” m.in.: Anna Dymna, Krystyna Janda, Anna Seniuk, Anna Przybylska, Gustaw Holoubek, Jan Englert, Janusz Gajos i ogrom innych – nie sposób wszystkich wyszczególnić. Co roku w lipcu ma miejsce tu Festiwal Gwiazd – mnóstwo projekcji filmowych, spektakli teatralnych, wernisaży, spotkań z gwiazdami, a nawet piłkarski mecz gwiazd.

Dla większości odwiedzających, Międzyzdroje to w zasadzie miejsce wakacyjnego wypoczynku nad – najcieplejszym u nas – fragmentem wybrzeża Morza Bałtyckiego. Co roku spędza tutaj urlop kilkaset tysięcy wczasowiczów. Wabi ich piękna piaszczysta plaża, ciepła woda a także nadmorskie atrakcje oraz zjeżdżający tutaj chętnie aktorzy, aktorki, politycy, biznesmeni bądź inne sławy. Znanym miejscem Międzyzdrojów jest ulica Bohaterów Warszawy czyli Promenada Nadmorska. Typowy bulwar między pięknymi, historycznymi już, pensjonatami, budynkami sanatoryjnymi, niedaleko znajduje się amfiteatr oraz Park Zdrojowy. Na promenadzie jest także wiele punktów małej gastronomi, kramików z pamiątkami, bursztynem, muszlami.

Miejscowość leży na skraju Wolińskiego Parku Narodowego, tutaj także znajduje się dyrekcja parku i Muzeum Przyrodnicze, w którym można uzyskać więcej wiedzy o parku, jego mieszkańcach oraz rosnących w tamtym miejscu roślinach. Międzyzdroje to także niewielka baza rybacka – na wschodzie miasta oraz zdobione stylowymi lampami, wysunięte na 120 metrów w Bałtyk molo. To niesłychanie chętnie odwiedzane przez wczasowiczów miejsce – przede wszystkim wieczorową porą, kiedy oświetlenie mola a także zachodzące słońce tworzą osobliwą atmosferę.

Bezsprzecznie Międzyzdroje to niesłychanie bogata baza tak jak gastronomiczna tak i noclegowa. Od luksusowych hoteli oraz apartamentów, przez ośrodki wczasowe, domy gościnne lub pensjonaty po pokoje oraz kwatery proponujące noclegi w Międzyzdrojach.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi