Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Trzęsacz

TrzęsaczTrzęsacz to niechybnie w największym stopniu znana miejscowość w przymorskiej gminie Rewal. Tą renomę zawdzięcza resztkom kościoła wybudowanego w wiekach średnich. Kościół został zbudowany ok dwóch kilometrów od klifowego urwiska, z biegiem lat morze zabierało jednak brzeg i już w tysiąc osiemset dwudziestym roku od urwiska kościół dzieliło raptem 13m. Bałtyk był niepowstrzymane i w 1901 roku zapadała się pierwsza, północna ściana kościoła. Ostatnie zsuniecie wydarzyło się w 1994 r. pozostawiając tylko fragmenty ostatniej południowej ściany. Obecnie urwisty brzeg jest troskliwie chroniony przed destruktywną aktywnością Morza Bałtyckiego. Po obejrzeniu ruin kościoła, warto swoje kroki skierować do kościoła w głównym punkcie miejscowości czy kompleksu pałacowo folwarcznego z II-giej poł. 18. w. z okazałym parkiem w którym są sędziwe lipy drobnolistne – pomniki flory.

Trzęsacz to naturalnie też uroki kąpieli słonecznych – plaża jest piaszczysta z kolorowymi kamykami i strzeżona. Wprawdzie, na plażę, przez wzgląd na wysokie urwisko, wiodą strome schody, jednakowoż z kolei na przedłużeniu ich, znajduje się taras widokowy, można stąd zachwycać się panoramą morza i resztek kościoła.

Dodatkową ciekawostką Trzęsacza stanowi wiodąca tędy, czynna linia rewalskiej kolejki wąskotorowej z Gryfic aż do Niechorza. W sezonie można skorzystać z przejażdżki wagonikami w kolorycie retro ciągniętym przez parowóz na trasie Trzęsacz – Pogorzelica – w szczególności pociechy będą zadowolone z takiej wycieczki. W 2012 kolejka ta przechodziła rewitalizację i latem 2013 powita wczasowiczów jeszcze urokliwsza. Będąc już w Trzęsaczu warto udać się do pobliskiego ośrodka jeździeckiego. Można w nim skorzystać z nauki jeździectwa, albo doskonalić swe umiejętności jeździeckie.

Rozpatrując przedstawione powyżej ciekawostki letniska należy zastanowić się czy nie warto udać się do Trzęsacza na wczasy. Noclegi w Trzęsaczu (www.trzesacz.info.pl/noclegi/wszystkie), wzorem w wielu nadmorskich letniskach, to różnorodna propozycja tak jak pod względem ekonomicznym tak jak i pod względem oferowanego komfortu i standardu.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi