Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Pustkowo

PustkowoPustkowo to mała wieś (niewiele ponad 120 mieszkańców) położona pomiędzy Pobierowem i Trzęsaczem, w przymorskiej gminie Rewal. Gmina ma tutaj znaczny udział w zadbanym wyglądzie nie jedynie Rewala lecz i pobliskich wsi. Po pierwsze, jest tutaj schludno, są ścieżki rowerowe, szerokie chodniki, wiele kwiatów, ławeczek i… koszy na śmieci. Oprócz tego, wiele kąpielisk w miejscowościach, w tym w Pustkowie, jest wielokrotnie promowanych prestiżową „Błękitną Flagą”. Lokalizacja w gminie Rewal ma także inne zalety – obok, w Trzęsaczu (około 1,5 km) położona jest przystanek kolejki wąskotorowej. Latem warto odbyć wycieczkę pociągiem retro z zabytkowym parowozem na trasie Pogorzelica – Trzęsacz. W gminie Rewal działa również sieć wypożyczalni rowerów, wyraźną zaletą wypożyczalni jest fakt, że rowery można wypożyczyć w jednym z punktów zaś zaś oddać innym. Co więcej, za przewóz roweru z Rewal Bike System nie obciąża opłatami Rewalska Kolej.

Jeśli ktoś wybiera noclegi nad morzem to chce relaksować się na plaży. Plaża w Pustkowie leży u stóp niewysokiego urwiska, jest piaszczysta i całkiem szeroka. Następnym atutem dla rodzin z dziećmi oraz wczasowiczów z dysfunkcją ruchową jest wejście na brzeg morski przystosowane dla wózków. Strzeżony fragment kąpieliska ma długość 200 m. Jest tu również dużo miejsc dogodnych do spacerowania.

Od 2007 roku Pustkowo ma niezwykłą ciekawostkę – to kopia krzyża, jaki znajduje się na Giewoncie. Postawiony on jest tuż nad morzem, na skarpie. Koresponduje on ze słowami papieża Jana Pawła II, mówiącym o krzyżu na Giewoncie – że patrzy na nasz kraj od Tatr po Morze Bałtyckie.

Pustkowo to dodatkowo wyśmienita baza wypadowa dla urlopowiczów, jacy lubią odwiedzać okolicę. Do Świnoujścia i Międzyzdrojów jest około 40 kilometrów, w drugą stronę, w analogicznej odległości znajduje się Kołobrzeg. Z kolei, w Dziwnowie (mniej więcej 15 km), warto wybrać się w rejs po Morzu Bałtyckim czy też Zalewie Kamieńskim.

Pustkowo ma dość dużą bazę gastronomiczną, na jaką składają się raczej nieduże obiekty: smażalnie ryb, bary z letnimi ogródkami, budki z kebabem i goframi, lodami. Noclegi w Pustkowie (www.pustkowo.info.pl/noclegi/wszystkie) to przede wszystkim domki wakacyjne, domy wypoczynkowe, kwatery i pokoje oraz campingi.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi