Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Pogorzelica

PogorzelicaW gminie Rewal, mniej więcej 8 kilometrów na wschód od Rewala między lasami świerkowo – sosnowymi znajduje się nieduża miejscowość urlopowa – Pogorzelica. W kierunku Zachodnim od Pogorzelicy leży Niechorze – miejscowości rozdziela kanał Liwka łączący jezioro Liwia Łuża z Morzem Bałtyckim.

Położenie w oddaleniu od dużych miast, pośród żywicznych lasów służy wypoczynkowi. Nie brakuje tutaj szlaków i ścieżek turystycznych. Pogorzelica jest więc idealna na letnie kolonie dla młodzieży i dzieci, zielone szkoły oraz na wczasy dla rodzin z dziećmi. Od lat urządzane są tu harcerskie obozy pod namiotami.W wiosce Pogorzelica funkcjonuje również niemało ośrodków SPA, sanatoryjnych – gros z nich czynna jest przez dwanaście miesięcy w roku. Wspomaga się w nich terapia schorzeń układu krążenia, oddechowego. Nie brakuje także inhalacji, zabiegów kriogenicznych, bądź kąpieli borowinowych. Większość ośrodków przygotowana jest dla niepełnosprawnych turystów.

Jeśli chodzi o wycieczki – można udać się, chociażby pieszo, do latarni morskiej w sąsiednim Niechorzu. Ceglany budynek, będący podstawą latarni, znajduje się na urwisku. Wysoka na 36 metrów wieża z początku ma przekrój kwadratowy, potem zmienia się w ośmiokątny. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania dla wczasowiczów, niestety, z uwagi na swą popularność, w szczycie sezonu należy chwilę poczekać, żeby wspiąć się na taras widokowy, za to panorama z niego wynagradza poniesiony wysiłek.

Piaszczysty brzeg to podstawowy powód przyjazdu do Pogorzelicy. Piaszczysta, szeroka plaża z skarpowym brzegiem. Żeby dotrzeć na plażę trzeba przebyć urwisko, w sezonie wakacyjnym wytyczane jest tutaj strzeżone kąpielisko długie na mniej więcej 100 metrów. Niewątpliwą atrakcją, przede wszystkim dla dzieci, jest biegnąca w tej okolicy, czynna linia kolei wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. Latem kursuje dawny skład ciągnięty przez zabytkową ciuchcię na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. Swoją drogą, można zwiedzić słynne pozostałości kościoła w Trzęsaczu. W sezonie 2012 kolej przechodziła renowację i z początkiem lata 2013 będzie witać urlopowiczów jeszcze piękniejsza.

Pogorzelica posiada bogatą oraz różnorodną bazą turystyczną. Oprócz wzmiankowanych poprzednio ośrodków SPA i infrastrukturą kolonijną na noclegi w Pogorzelicy (http://www.pogorzelica.com.pl/noclegi/wszystkie) składają się również domki wakacyjne, domy wypoczynkowe, kwatery prywatne oraz pokoje.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi