Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Gąski

Gąski

Gąski – maleńka osada wypoczynkowa, leżąca na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, wśród pól, z lasem na zachodzie, w sąsiedztwie Mielna. Najwcześniejsze wspominki o letnisku wywodzą się z pierwszej poł. siedemnastego wieku.
Największą zaletą letniska jest dosyć rozległa, piaszczysta plaża morska, zakończona pasem wydm, uroczo porośniętym roślinami.

Na plażę prowadzi dość dużo przejść – jedne piaszczyste, inne z niewysokimi schodami. Nieopodal plaży zlokalizowana jest wybudowana w 19. w., wysoka na przeszło pięćdziesiąt metrów, zabytkowa, pomimo tego ciągle użytkowana latarnia morska. Blask latarni, przy dobrej widoczności jest zauważalne z odległości nieomalże około 36 kilometrów. Latarnia jest, jak większość latarń nad naszym Bałtykiem, udostępniona do zwiedzania – po przejściu 190 krętych, wykonanych z granitu stopni, można napawać się pięknym pejzażem morskim, widokiem na Gąski i przylegające miejscowości. Dodatkowym zabytkiem miejscowości jest neoklasycystyczny Pałac Morski z 2-giej połowy 19. wieku, gdzie aktualnie jest ośrodek wypoczynkowy.
Z Gąsek można wybrać się na przechadzka plażą do sąsiedniej, oddalonej w przybliżeniu ok 2,5 km letniska Sarbinowo. Po przejściu kolejnych 2 kilometrów turysta dotrze do następnego letniska – miejscowości, która nazywa się Chłopy i została cała wpisana do wykazu zabytków, z powodu zachowanej zabudowy starej wsi rybackiej.
Ten kto zdecyduje się na wczasy w Gąskach, będzie mógł wybierać wśród wielu rodzajów noclegów – pól namiotowych, kwater, pokoi gościnnych, ośrodków wczasowych czy pensjonatów. Pełna oferta przedstawiająca noclegi w Gąskach dostępna jest tutaj: www.gaski.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi