Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Duszniki Zdrój

Duszniki ZdrójDuszniki Zdrój to uzdrowiskowe miasto na Dolnym Śląsku, to jedno z najstarszych uzdrowisk na terenie naszego kraju. Po dziś dzień zachował się średniowieczny układ urbanistyczny, zabytkowe kościoły czy dworek Fryderyka Chopina – w którym odbywają się rokrocznie koncerty z Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim na czele.

Uzdrowisko w Dusznikach położone jest w pewnym oddaleniu od centrum miasta – dzięki temu kuracjusze mają wymagany spokój i ciszę. W centrum uzdrowiska znajduje się Park Zdrojowy – na wiosnę porasta go morze kwiatów. W parku znajdują się cztery fontanny – wśród nich najbardziej znana jest Kolorowa Fontanna – od wiosny do jesieni, wieczorową porą, fontanna podświetlana jest różnokolorowymi światłami, które razem ze pióropuszami wody „tańczą” w rytm odtwarzanej muzyki. W parku odnajdziemy również pijalnię wód z wodami: Pieniawa Chopina oraz Jan Kazimierz, tuż przy pijalni – Muszla Koncertowa.

W Dusznikach-Zdroju trzeba odwiedzić tutejsze Muzeum Papiernictwa – mieści się ono w zabytkowym młynie papierniczym z XVII stulecia, przy Bystrzycy Dusznickiej. Na początku XIX stulecia miejscowy młyn zaliczany był do grona pięciu najsłynniejszych w całej Europie. Wytwarzano i wytwarza się do dziś tzw. papier czerpany. Na dodatek, podczas pobytu w muzeum, można samodzielnie wykonać kartę takiego papieru.

Duszniki to nie wyłącznie uzdrowisko – to także Stacja Narciarska Zieleniec – miejsce wypoczynku narciarzy. W części Dusznik – Zieleńcu są najlepsze w tym rejonie warunki narciarskie. Działa tu dużo tras narciarskich i wyciągów (jeśli potrzeba – są dośnieżane), część tras narciarskich jest oświetlone po zmroku. W sezonie letnim, w Zieleńcu, można skorzystać z dużej ilości tras rowerowych.

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi