Podczele k/Kołobrzegu, noclegi, informacje, wczasy w Podczelu

Chłopy

Chłopy chałupa

Blisko Mielna, ok 5 kilometrów na zachód, zlokalizowana jest niewielka, o rybackim charakterze, wioska – Chłopy. Nie jest to tłoczny kurort tak jak ościenne letniska Mielno czy Unieście, lecz uspokajające i ciche letnisko. Z biegiem lat, razem rozkwitem turystyki w sąsiedztwie, Chłopy również zatracają swój typowo rybacki klimat. Niemniej jednak w odróżnieniu do innych morskich miejscowości wioska ta w całości została wprowadzona do rejestru zabytków – ażeby uratować atmosferę dziewiętnastowiecznej osady rybackiej.

Uchowało się w tym miejscu dużo zabytkowych, pochodzących z XIX w. domów o tradycyjnej dla tego obszaru konstrukcji szkieletowej. Chłopy mają charakter żywego skansenu, przyciąga to wczasowiczów, szukających czegoś innego.
Ale Chłopy to nie jedynie „skansen” – to też standardowe wczasowisko z piaszczystą, szeroką i czystą plażą, otoczoną od płd. pasem niewysokich wydm, porośniętych trawami oraz lasem sosnowym, tworzącym, razem z nadmorskim powietrzem przesyconym jodem specyficzny nadmorski mikroklimat. Latem kąpielisko jest chronione przez ratowników. Niezapomniane wrażenie na wczasowiczach robi także przystań rybacka – i znajdujące się tuż na plaży kutry rybackie, można stwierdzić, iż tu wypoczywa się w cieniu łodzi rybackich. Przystań to dodatkowo punkt gdzie można kupić tanią i szczególnie niedawno złowioną rybkę. Dla tych, którzy nie lubią oddawać się na urlopie samodzielnym smażeniem – na smażoną i wędzoną rybkę zapraszają pobliskie smażalnie oraz wędzarnie. Ci, którzy chcą poddać próbie swe umiejętności wędkarskie, mogą skorzystać z organizowanych przez miejscowych rybaków rejsach połowowych.
Obok plaży, zaraz za wydmami zlokalizowane są pierwsze budynki, które tworzą  szeroką bazę noclegów – pola namiotowe, domy gościnne, pokoje gościnne, kwatery, pensjonaty oraz domki letniskowe – oraz dostosowana do zasobności każdego urlopowicza. Stronę z propozycjami oferującymi noclegi w Chłopach odnajdą Państwo tu: www.chlopy.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Pokoje nad Morzem

Pokoje nad morzem

Jezierzany Noclegi

Jezierzany noclegi

JAROSŁAWIEC wczasy w Jarosławcu

Jarosławiec noclegi